Ścieżka w Obłokach – Dolni Morava

Ścieżka w Obłokach
Ścieżka w Obłokach

W grudniu 2015 roku w Masywie Śnieżnika, u naszych południowych sąsiadów w miejscowości Dolni Morava  została otwarta nie lada atrakcja. Sky Walk, czyli spacer w chmurach po wieży o wysokości 55 metrów, wybudowanej na szczycie Slamnik o wysokości 1116 m n.p.m. Do budowy ścieżki w chmurach zużyto 380 ton stali, 300 m3 modrzewiowego drewna oraz 250 m3 pełnych modrzewiowych bali, które sprowadzono aż z austriackich Alp. Podstawę całości osadzono głęboko w skale, bo konstrukcja musi wytrzymać wiatr o sile 200 km/h. Konstrukcja została tak zaprojektowana, by mogło równocześnie przebywać na niej nawet 4000 osób, a kładka spacerowa ma łączną długość 600m.

Ścieżka w Obłokach - Dolni Morava
Ścieżka w Obłokach – Dolni Morava

Spacerując po ścieżce w obłokach mamy niebo na wyciągnięcie ręki jak i przepiękne panoramy Masywu Śnieżnika, Doliny Morawy aż po odległe grzbiety Jeseników i Karkonoszy. Jak komuś mało atrakcji może pospacerować po sieciach z lin, czy zjechać w dół 101 metrową zjeżdżalnią. Ścieżka pełni też funkcje edukacyjne, umieszczono na niej wiele tablic informacyjnych, które uczą i opisują krajobraz. Na szczyt gdzie znajduję się ścieżka w obłokach można się dostać wyciągiem krzesełkowym, którego początkowa stacja znajduje się w kurorcie Dolni Morava, lub zdobyć go pieszo.

Oprócz Ścieżki w Obłokach w Dolni Morava znajdziemy jeszcze wiele innych atrakcji jak choćby: Park Wodny Mamut, Park linowy, Disc Golf Park, Tor bobslejowy, Jazda Segway a dla najmłodszych Kid’s Fun Park. Na osoby aktywne czeka sieć szlaków turystycznych i ścieżek rowerowych. Po tych wszystkich atrakcjach można się posilić w tutejszych restauracjach i skorzystać z noclegu w licznych pensjonatach. Warto dodać, że zimą Dolni Morava to raj dla narciarzy oferujący wyciągi i ciekawe trasy zjazdowe.

GPS: 50.14924, 16.82893

GALERIA ZDJĘĆ – Ścieżka w Obłokach – Dolni Morava

No votes yet.
Please wait...