Jonsdorfer Mühlsteinbrüche

Skalne miasto Jonsdorf, połozone jest we wschodnich Niemczech na obrzeżach miasta Jonsdorf, w Górach Łużyckich. W miasteczku Jondorf, które zostało założone prawie 500 lat temu przez celestynów z Oybin znajdziemy bez problemu darmowe parkingi, które stworzono z myślą o turystach.

Trasa prowadząca przez skalne miasto znakowana jest skośnym paskiem i poprowadzona jest tak, byśmy mogli zobaczyć najciekawsze formacje skalne i zakątki skalnego miasta. Jest też poprowadzona okrężnie więc nie wracamy tą samą drogą. Liczy sobie około 4 kilometrów, więc jeśli chcemy wszystko spokojnie zwiedzić i zobaczyć warto na wycieczkę zarezerwować sobie około 3 godzin czasu.

Zwiedzanie skalnego miasta jest darmowe, płatna jest tylko usługa przewodnicka, o ile chcemy z takowej skorzystać. Trasa biegnie przez niezwykłe twory natury ukazując nam ciekawe formy skalne i geologiczne – na przykład Wielkie i Małe Skalne Organy. Po drodze natrafimy na wielki kamieniołom, w którym pozyskiwano materiał na kamienie młyńskie, które wytwarzano od razu na miejscu. Kamienie młyńskie wytwarzano tu od ponad 350 lat dla wszystkich okolicznych młynów.

GPS: 50.84596, 14.6949

No votes yet.
Please wait...